A gondolat ereje!
A modern tudomány fantasztikus felfedezések sorát nyitotta meg az atomi világ feltérképezésével. Vagy ha egészen pontosan kívánunk fogalmazni, akkor azt kell mondanunk, hogy fantasztikus visszaigazolásokat képes bizonyítékképpen elénk tárni azokról a bölcseletekről melyek másrészről már évezredek óta az emberek birtokában vannak.
Fő kérdések :
- Hogyan kormányozódik életünk? Mennyiben irányítja azt a "sors", mennyiben mások, s mennyiben mi magunk?
Már évezredekkel ezelőtt, a legkiválóbb misztikus tanok megemlítik, és döntő erejűnek ítélik a gondolataink minőségét, mint sorsunkat- nem csak hogy befolyásoló de - alapvetően meghatározó tényezőt.
Példa:
Bagavad Gíta: (8.6.)
" Amilyen létállapotra gondol (v. emlékezik) az ember teste elhagyásakor, azt éri majd el kétségtelenül "
Korunkban, a technika bámulatos fejlődésével korszakalkotó felfedezések sorát ontja a tudomány. Ezek sok esetben nemcsakhogy lélegzetelállítóan bámulatosak, de bizonyító erejűek is a régi korok tudományos bölcseleteire.
Egy példa erre a japán Dr. Masaru Emato fényképanalízise.
Mr Emato elképzelése az volt, hogy a víz talán reagálhat nem fizikai jellegű hatásokra is. Ezért tanulmányokat kezdett melyek során mentálisan stimulálta a vizet és mikroszkóp alatt lefotózta
{mosimage}{mosimage}
Ez a kísérlet tehát azt igazolja, hogy a gondolataink roppant befolyással bírnak a környezetünkre, a világra melyben élünk. Sőt! Bizony igen népes azoknak a tábora akik úgy vélik valójában a gondolataink határozzák meg, hogy milyen élethelyzetben vagyunk, milyen a hely ahol élünk, szeretnek e avagy sem bennünket, hogy gazdagok vagyunk vagy szegények, vagy hogy elégedett boldogok illetve elégedetlen boldogtalannak érezzük e magunkat.
Némely kvantumfizikus egyenesen úgy fogalmaz, hogy "a gondolat teremtő erejű". A gondolat teremtő folyamatát három fázisra osztják,melyek tökéletes kivitelezése esetén az ember bármire képes lehet, bármit elérhet a saját sorsa tekintetében.
Így fogalmaznak:
"fizikai életed eseményeit gondolataid révén teremted meg ! Szó szerint minden egyes gondolatod teremtést indít el!
Amikor olyanra gondolsz amit akarsz akkor ezen gondolataiddal elindítod annak megteremtődését....
....-ám ugyanúgy mikor olyanra gondolsz amit nem akarsz ezen gondolataiddal elindítod annak megteremtődését amit nem akarsz!"
"A gondolat teremtő erejének 3 fázisa : akard, engedd meg, úgy lesz."
Ahogy megfogalmazzák a legtöbb embernek az "engedd meg" résznél zökken ki a folyamat, hiszen csak úgy teljesül a kívánt dolog, ha maximális bizalommal hiszünk benne. Tehát ha azt gondoljuk vagy mondjuk, hogy szeretnék megkapni ezt vagy azt a dolgot, de az túl drága vagy nehéz elérni akkor a mondat első felével útnak indítjuk a vágyott manifesztálódását életünkbe, ám a mondat másik felével máris megakadályozzuk azt. Ha képesek vagyunk a megengedésre akkor az univerzum törvény alapján a kívánt eredmény automatikusan manifesztálódik életünkbe. Ez igaz mindenféle atmoszférájú gondolatra. Ha például rosszallóan vagy kritikusan gondolunk másokra, akkor ezek a gondolatok a saját életünkbe vonzanak hasonlóan negatív és kellemetlen helyzeteteket, azon túl, hogy romboló hatással vannak a kollektív valóságra is. Vagy ha a gondolataink tele vannak félelemmel vagy gyűlölettel akkor ezek a gondolataink manifesztálják számunkra félelmünk tárgyait, illetve kénytelenek leszünk megtapasztalni az irányunkba megteremtődő gyűlöletet.
Popper Péter: Az írás - idézet:
"Jézus egyik legfontosabb mondata:
Legyen néktek a ti hitetek szerint. (Mt 9:29)
Komoly késztetést érzek arra, hogy Jézus e mondatával kapcsolatban röviden elmondjam egyik beszélgetésemet, amely Indiában történt egy mahajana buddhista lámával. A halál utáni élményekről volt szó: barátságos Buddhák és fenyegető vérivó istenségek felderengéséről. Megkérdeztem, hogy egy keresztény embernek milyen víziói vannak? Azt felelte, hogy a saját tudatállapotának megfelelőek: például angyalokkal, ördögökkel találkozik. Hiszen ezek nem objektíve létező lények, hanem a saját érzelmeit, indulatait látja. Minden, amit a világba küldött, kivetített magából - szeretet, vagy gyűlölet - most felé közeledik víziók formájában, tehát önmagát látja.
- S mivel találkozik az, aki semmiben sem hisz? - kérdeztem.
- A semmivel - felelte- Ő éli át a megsemmisülést.
És hozzátette:
- Nem a maguk Krisztusa mondta, hogy legyen mindenkinek az ő hite szerint? Úgy lessz!"
- Ki tehát az oka a helyzetnek, amiben vagyunk?
Nagyon úgy néz ki, hogy a saját gondolataink, kvázi mi magunk! Márpedig akkor a lehetőség is a mi kezünkben van, hogy javítsunk a helyzetünkön!
A tudatos gondolkodás - melyet nem az érzelmeim, vagy a környezetemről megfogalmazott szubjektív véleményem illetve igencsak hiányos tudásom befolyásol - szinte szó szerint életet menthet. Mindenkinek a saját életét, saját boldogságát.
A témában ez az igazán izgalmas rész!
Világos a teendő, ha boldog szeretetteljes életet kíván magának az ember, kizárólag boldog és szeretetteljes gondolatokra van szükség! Persze ez egyáltalán nem egyszerű dolog!
Kerülni a pletykát, a rosszindulatú megjegyzéseket, az irigységet, a haragot, a dühöt, az erőszakos gondolatokat, a lekicsinylést és megkülönböztető kirekesztést, a vitatkozást stb, stb., és minden élethelyzetben megkeresni és meg is találni a jót kétségtelenül nagy és embert próbáló feladat. Na, de van-e más választásunk? Ki az aki tökéletesen boldog? Ki az aki tökéletesen elégedett önmagával és az őt körbevevő világgal?
Csak azok - és nincsenek túl sokan - akik képesek a tudatos gondolkodásra!